Prelegenci

dr hab. Wioletta Radziwiłłowicz, prof. UG - dr hab., prof. nadzw. UG, psycholog, specjalność: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. Pracuje w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania badawcze i naukowe: psychopatologia rozwoju dzieci i młodzieży, psychotraumatologia, psychologia rodziny, kryzys adolescencyjny, zaburzenia odżywiania się, zaburzenia afektywne, samookaleczenia i próby samobójcze, zaburzenia psychotyczne, związki psychopatologii z twórczością. Współpracuje z instytucjami związanymi z systemem opieki zdrowotnej, pomocy psychologicznej i kształceniem. Tworzy i realizuje szkolenia skierowane głównie do psychologów, nauczycieli i rodziców. Pełniła rolę koordynatora i trenera dwóch programów europejskich „Młodzież w działaniu”.

Aleksandra Bachórz - psycholog, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii rodzin i par (I, II i III stopnia), kurs psychoterapii psychoanalitycznej oraz zaawansowane szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży. Obecnie, w ramach prywatnego gabinetu, prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży, dorosłych, par i rodzin. Współpracuje również z instytucjami zajmującymi się opieką, w tym psychologiczną, nad dziećmi, młodzieżą i rodzinami.

Zofia Czepulonis-Panasiuk - psychoanalityczka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Z wykształcenia psycholog. Doświadczenie kliniczne zdobywała pracując w poradniach i na oddziałach z dziećmi i młodzieżą w różnych obszarach trudności (między innymi psychosomatyki, wad wrodzonych). Obecnie poza pracą kliniczną superwizuje pracę indywidualną i zespołową. Zaangażowana jest w szkolenie psychoterapeutów sekcji Dzieci i Młodzieży PTPP.

Katarzyna Gwóźdź - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od lat pracuje z młodzieżą, początkowo w obszarze socjoterapii i pracy psychoedukacyjno-warsztatowo-interwencyjnej z klasami szkolnymi, a później w obszarze psychoterapii indywidualnej i grupowej w różnych ośrodkach terapeutycznych. W ostatnich latach pracowała w dziale terapii młodzieży w Krakowskim Ośrodku Terapii w Krakowie. Praktykę prywatną prowadzi w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, gdzie także superwizuje i szkoli terapeutów.