mgr Marta Orańska-Szałomska
Marta Orańska-Szałomska - psycholożka i psychoterapeutka, zrzeszona w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuje w ramach praktyki prywatnej, wcześniej 10 lat zawodowo związana z publicznym sektorem ochrony zdrowia psychicznego w Gdańskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Aktywnie zaangażowana w promowanie wiedzy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Pełniła funkcję wiceprezeski Pomorskiego Oddziału PTPPd. Interesuje się cyfryzacją i jej wpływem na ludzką psychikę.
Moderatorka
dr Lech Kalita
Psycholog, psychoterapeuta oraz superwizor i konsultant pracy wielu publicznych placówek opieki zdrowotnej i opieki społecznej. Jest także autorem i tłumaczem licznych publikacji poświęconych psychoterapii. Współzałożyciel i członek zarządu Centrum Terapii Depresji. Szczególne obszary jego klinicznych zainteresowań i kompetencji to głębokie zaburzenia osobowości, stany psychotyczne oraz głębokie, chroniczne depresje. Od 2018 roku prowadzi autorskie seminarium Wczesne stany umysłu poświęcone klasycznym i współczesnym sposobom pracy klinicznej z pacjentami doświadczającymi poważnych trudności psychicznych. Autor książki Rytmy otchłani. Rozważania o wczesnych stanach umysłu (Oficyna Wydawnicza Fundament).
prof. Alessandra Lemma
Prof. Alessandra Lemma - członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, profesorka wizytująca na Wydziale Psychoanalizy University College w Londynie, konsultantka Centrum Anny Freud, profesorka wizytująca Centro Winnicott w Rzymie. Przez 16 lat pracowała w klinice Tavistock, gdzie pełniła funkcje kierowniczki wydziału psychologii i profesorki terapii psychologicznej we współpracy z Uniwersytetem w Essex. Została laureatką Nagrody Sigourney za rok 2022 w uznaniu jej wkładu teoretycznego i klinicznego w zrozumienie modyfikacji ciała, wpływu technologii na funkcjonowanie psychiczne oraz tożsamość osób transpłciowych, a także za jej wysiłki na rzecz opracowania i upowszechnienia na całym świecie krótkoterminowej interwencji psychoanalitycznej zaburzeń nastroju. Jest byłą redaktorką naczelną serii wydawniczej The New Library of Psychoanalysis i obecną przewodniczącą zarządu International Journal of Psychoanalysis. Opublikowała wiele prac na temat psychoanalizy, traumy, ciała i transpłciowości. Jej najnowsza książka to: First Principles: Applied Ethics for Psychoanalytic Practice (Oxford University Press, 2023). W 2025 r. ukaże się: Introduction to the Practice of Psychoanalytic Psychotherapy (trzecie wydanie).
dr hab. Bernadetta Janusz
Etnolożka i psycholożka, specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, jedna z fundatorek i członkini Rady Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku", adiunktka w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Ukończyła szkolenia w zakresie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej i systemowej. Szkoliła się w Anna Freud Center w zakresie diagnozy mentalizacji oraz w Portland Institute of Loss and Transition w zakresie pracy z powikłaną żałobą. Aktualnie kieruje Zakładem Psychologii i Psychoterapii Systemowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo interesuje się zagadnieniami związanymi z procesem żałoby oraz rolą rytuałów we współczesnej kulturze.
mgr Ewa Drążkowska - Zielińska
Superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
W pracy zawodowej interesuje się pograniczem psychoanalizy i sztuki, jak i psychoanalizy i sportu. Bada zjawisko regresji i możliwości wykorzystania jej dla rozwoju; napisała kilka artykułów, jest współredaktorką książki „Podręcznik pomagania”, oraz współautorką książki „Kino i Psychoanaliza”, była redaktorką naczelną Biuletynu PTPP. Angażuje się w krzewienie myśli psychoanalitycznej prowadząc szkolenia, superwizje indywidualne i zespołów terapeutycznych.
Prywatnie matka dwojga dorosłych dzieci, od wielu lat trenuje jeździectwo.
Prelegenci
Prelegenci
Płatności
Ważne linki
Informacje
Ważne linki
Fundacja Psychologiczna (płatności, rachunki)
Kontakt
Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży