mgr Marta Orańska-Szałomska

Marta Orańska-Szałomska-psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna. Z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży związana od ponad 10 lat. Aktualnie współpracuje z GOPP organizując konferencje promujące wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną. Pełni funkcję wiceprezeski Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (kadencja 2021-2024).

Moderator

dr Lech Kalita

Psycholog, psychoterapeuta oraz superwizor i konsultant pracy wielu publicznych placówek opieki zdrowotnej i opieki społecznej. Jest także autorem i tłumaczem licznych publikacji poświęconych psychoterapii. Współzałożyciel i członek zarządu Centrum Terapii Depresji. Szczególne obszary jego klinicznych zainteresowań i kompetencji to głębokie zaburzenia osobowości, stany psychotyczne oraz głębokie, chroniczne depresje. Od 2018 roku prowadzi autorskie seminarium "Wczesne stany umysłu", poświęcone klasycznym i współczesnym sposobom pracy klinicznej z pacjentami doświadczającymi poważnych trudności psychicznych. Autor książki Rytmy otchłani. Rozważania o wczesnych stanach umysłu (Oficyna Wydawnicza Fundament).

dr n. med. n. o zdr. Nina Szalas

Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, magister psychologii, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 444) oraz certyfikowany superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 72).

Jest starszym asystentem i superwizorem w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

W Szkole Psychoterapii Centrum CBT EDU pełni funkcję Kierownika ds. Dydaktyki. Ponadto jest wykładowcą i superwizorem (prowadzi 4-letni kurs psychoterapii poznawczo- behawioralnej), wykładowcą i superwizorem w szkoleniu specjalizacyjnym w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia i warsztaty tematyczne z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Jest współautorem zasad organizacji pracy zespołów i świadczenia pomocy w Ośrodkach Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży Centrum CBT (tzw. Ośrodki I Poziomu Referencyjnego).

Pełni funkcję członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Terapia poznawczo- behawioralna”. Jest współautorką 2 książek: „Psychoterapia dzieci i młodzieży w praktyce”, „Myślę, czuję, działam” dotyczące psychoterapii dzieci i młodzieży oraz autorką i współautorką 14 artykułów o tematyce związanej z zachowaniami samobójczymi, nieprawidłowo kształtującą się osobowością, zaburzeniami odżywiania, PTSD, depresją, niekorzystnymi doświadczeniami w dzieciństwie.

prof. Alessandra Lemma

Prof. Alessandra Lemma - członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, profesorka wizytująca na Wydziale Psychoanalizy University College w Londynie, konsultantka Centrum Anny Freud, profesorka wizytująca Centro Winnicott w Rzymie. Przez 16 lat pracowała w klinice Tavistock, gdzie pełniła funkcje kierowniczki wydziału psychologii i profesorki terapii psychologicznej we współpracy z Uniwersytetem w Essex. Została laureatką Nagrody Sigourney za rok 2022 w uznaniu jej wkładu teoretycznego i klinicznego w zrozumienie modyfikacji ciała, wpływu technologii na funkcjonowanie psychiczne oraz tożsamość osób transpłciowych, a także za jej wysiłki na rzecz opracowania i upowszechnienia na całym świecie krótkoterminowej interwencji psychoanalitycznej zaburzeń nastroju. Jest byłą redaktorką naczelną serii wydawniczej The New Library of Psychoanalysis i obecną przewodniczącą zarządu International Journal of Psychoanalysis. Opublikowała wiele prac na temat psychoanalizy, traumy, ciała i transpłciowości. Jej najnowsza książka to: First Principles: Applied Ethics for Psychoanalytic Practice (Oxford University Press, 2023). W 2025 r. ukaże się: Introduction to the Practice of Psychoanalytic Psychotherapy (trzecie wydanie).

mgr Ewa Drążkowska - Zielińska

Superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

W pracy zawodowej interesuje się pograniczem psychoanalizy i sztuki, jak i psychoanalizy i sportu. Bada zjawisko regresji i możliwości wykorzystania jej dla rozwoju; napisała kilka artykułów, jest współredaktorką książki „Podręcznik pomagania”, oraz współautorką książki „Kino i Psychoanaliza”, była redaktorką naczelną Biuletynu PTPP. Angażuje się w krzewienie myśli psychoanalitycznej prowadząc szkolenia, superwizje indywidualne i zespołów terapeutycznych.

Prywatnie matka dwojga dorosłych dzieci, od wielu lat trenuje jeździectwo.

Prelegenci

https://www.facebook.com/raclawickagdansk

Udział bezpłatny

Udział płatny

Zapisz się na Konferencję

Prelegenci

Polityka prywatności

Reklamacje

Realizacja zamówień

Dane rejestrowe

Regulamin zakupu

Płatności

Ważne linki

Zaświadczenia

Rejestracja na Konferencję - udział bezpłatny

Rejestracja na Konferencję - udział płatny

Regulamin udziału w Konferencji

Prelegenci

Komitety

Program Konferencji

Informacje

Ważne linki

Fundacja Psychologiczna (płatności, rachunki)

Kontakt

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu